Prezentacja wyników prac projektowych podczas konferencji Uniwersytetu Łódzkiego

W dniu 16 października 2014 r. podczas konferencji "Rola edukacji w procesach odnowy wsi w Poslce" został zaprezentowany referat Kierownika Projektu, prof. dr hab. Zbigniewa Strzeleckiego pt. "Potrzeby i aspiracje oraz plany edukacyjne młodzieży wiejskiej województwa mazowieckiego". Materiał został opracowany na podstawie wyników badania przeprowadzonego wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych, które w postaci raportu pt. "BAROMETR MAZOWSZA. Przyszłość kapitału ludzkiego Mazowsza w kontekście potrzeb, preferencji i planów życiowych młodzieży" ukazały się w nr 10/2013 serii wydawniczej TRENDY ROZWOJOWE MAZOWSZA. 

Badanie, którego wyniki podczas konferencji, koncentrowało się na czynnikach mających wpływ na kształtowanie kapitału ludzkiego regionu: na percepcji warunków życia oraz na postawach i planach życiowych młodych mieszkańców Mazowsza. Przyjęto założenie, że jakość kapitału ludzkiego będzie zależeć w przyszłości m.in. od tego, jakie drogi kariery zawodowej wybiorą młodzi mieszkańcy Mazowsza, jakie będą ich motywacje dotyczące wyboru pracy i czy swoje plany na życie zwiążą z regionem Mazowsza. W wystąpieniu skoncentrowano się na tym, w jaki sposób decyzje młodzieży o podjęciu nauki czy pracy, o zmianie miejsca zamieszkania, przeniesieniu się do większego miasta lub opuszczeniu regionu mogą mieć wpływ na potencjał rozwojowy obszarów wiejskich województwa mazowieckiego.

Konferencja "Rola edukacji w procesach odnowy wsi w Poslce"  została zorganizowana przez Wydział Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego, wspólnie z Samorządem Województwa Łódzkiego, Polskim Towarzystwem Geograficznym oraz Zespołem Problemowym ds. Obszarów Wiejskich KPZK PAN.

 
 
Prezentacja wyników prac projektowych podczas konferencji Uniwersytetu Łódzkiego

Dodaj nową odpowiedź

Zawartość pola nie będzie udostępniana publicznie.
  • Adresy internetowe są automatycznie zamieniane w odnośniki, które można kliknąć.
  • Znaki końca linii i akapitu dodawane są automatycznie.

Więcej informacji na temat formatowania

CAPTCHA
Proszę o przepisanie kodu z obrazka w celach weryfikacyjnych.
Graficzne pułapki CAPTCHA
Wprowadź znaki widoczne na obrazku.
do góry ^